E-Mail

info@umitkoykres.com

Telefon

0312 235 36 35
 

Ailelere öneriler

Çocuklarınıza sevginizi gösterme konusunda asla çekimser olmayın ve korkmayın.

Onlar, eğer siz samimiyseniz sevginizi ve duygularınızı çok doğru biçimde yorumlayabilirler. Sevgimizi göstermekten söz ederken burada sınır olmadığını hatırlayın, Çocuklarımız yanlış yaptıklarında da bizim çocuklarımız, muhteşem başarılar elde ettiklerinde de.

Birinde çok severken birinde az sevmek söz konusu bile olamaz. Onlar her koşulda bizim çocuklarımız ve her koşulda sevilmeyi hak ediyorlar.

Çocuklarımızla iletişim bütün ilişkimizin temelini oluşturur. İletişim kurarken ona dokunmak, onun boyuna inmek, göz temasına ve tensel temasa mutlaka çok dikkat etmek gerekiyor.
Sevgi sözcükleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için ne kadar önemli olduğunu, onun gibi bir çocuğa sahip olduğunuz için ne kadar şanslı ve mutlu olduğunuzu sık sık söyleyin.

Sevgi göstermek demek ona pahalı ve çeşit çeşit hediyeler almak demek değildir. Çocuklar ne aldığınızı ve ne kadar para verdiğinizi önemsemezler. Ama birlikte paylaşılan anlara çok önem verirler.
Çocuğunu seven ve bunu ifade etmek isteyen her anne baba bütün fırsatları kullanabilmeli ve hatta bunun için fırsat yaratmalıdır.

Sevgi göstermenin yeri, zamanı ve ortamı olamaz. Çocuklarımız hızla büyüyorlar ve sevgimizi göstermek için hazır fırsat varken, kucağımıza sığarlarken, yuvadan uçmamışlarken, hazır dizimizin dibindelerken mümkün olduğu kadar çok kucaklayıp, öpmenin, sarılmanın ve sınırsız sevmenin tadını çıkaralım… Ankara ümitköykreş