E-Mail

info@umitkoykres.com

Telefon

0312 235 36 35
 

Anne – Babalara Öneriler

Anne-Babalara Öneriler
Çocuk yetiştirirken anne-babaların çocuklara hissettirmesi, yaşatması ve kazandırması gereken temel değer ve fikirler vardır.
Örneğin; “Ben değerliyim, sen de değerlisin.”, “Benim haklarım var, senin de hakların var.”, “Ben özgürüm, sen de özgürsün.”, “Benim sorumluluklarım var, senin de sorumlulukların var.”, “Ben sana rastgele davranamam, sen de bana rastgele davranamazsın.”
Bu temel değer ve düşüncelerle büyüyen çocuklar kendi yaşamlarının ve tepkilerinin sınırlarını bilerek ve öğrenerek büyümüş olurlar.
Bu da onların kişilik gelişimlerine büyük değerler katmaları anlamına gelir. Biz ümitköy kreş ve Gündüz Bakımevi olarak bunun ne denli önemli olduğunu Anne ve Babalara anlatıyoruz.
“Adam edilmeye çalışılan çocuklar mutsuzdur. Mutlu çocuk ancak kendi gibi olmasına izin verilen çocuktur…” Anne ve Babalara önemli bir tavsiye…
“El alem için çocuk yetiştirilmez. Çocuğun çocuksu halinden utanmamak, sıkılmamak gerek. Çocuk ne kadar çocuk olursa, o kadar duygularında özgür, davranışlarında disiplinli olur.”