E-Mail

info@umitkoykres.com

Telefon

0312 235 36 35
 

Bilim Atölyesi

ATÖLYE ADI: Bilim Atölyesi

Çocuklarda doğuştan gelen merak etme ve keşfetme isteği önemli bir özelliktir. Bu özelliğin desteklendiği ve geliştirildiği atölyemizde çocuklarımızın ilgi alanlarının genişletilmesi temel amaçtır. Çocuklara kendi gözlem ve deneyimleri ile araştırma ve keşfetme imkânı sağlanarak daha etkili düşünme yollarını keşfetmesi ve problem çözme yetenekleri projeler ve deneylerle desteklenir ve geliştirilir.

Bitkiler, hayvanlar, vücudumuz, sağlığımız, besinler, mevsimler, doğa olayları, hava ve hava olayları, su ve diğer sıvılar, toprak, kayalar, basit yeryüzü şekilleri, yer çekimi, uzay, madde, ışık, ses, kuvvet-hareket-enerji, ısı-sıcaklık, batma-yüzme, basit makineler (tekerlek, vidalar, kaldıraç gibi) enerji ve dünyamız gibi konuların işleneceği bu atölyede çocukların kendi deneyimlerini kullanmaları, bilgi toplamak için en çok tercih ettikleri yöntemdir.

Bu nedenle öğretmenlerimiz, atölyelerdeki çalışmalarda, çocukların aktif, öğretmenin ise rehber konumunda, iyi bir gözlemci olarak, çocukların hepsine çeşitli durumlarla ilgili deneme, tahmin etme, yanılma, gözlem yapma, soru sorma, problem çözme, araştırma ve inceleme fırsatları sunar. Çocuklara kalıp bilgi vermek yerine zengin bir ortam hazırlanır.